O projekcie

logo wampiriada - ksiega tozsamosci

 

 

 

Wampiriada to ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Powstaje ona we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa , których nieoceniony wkład pozwala zapewnić uczestnikom nie tylko przyjazną atmosferę, ale również profesjonalizm i bezpieczeństwo podczas donacji.

 

Akcję kierujemy do wszystkich tych, którym nie jest obojętny drugi człowiek. Nasz cel to ratowanie ludzkiego życia, chcemy aby stał się on priorytetem wszystkich Białostoczan.

Tej jesieni Wampiriada odbędzie się w Białymstoku po raz 25.

Aby przyłączyć się do „Wampirów” i oddać krew, wystarczy przyjść do specjalnego krwiobusu lub stacjonarnego punktu poboru krwi, które w czasie akcji będą czekać na krwiodawców m. in. na wydziałach białostockich uczelni wyższych. Wyspecjalizowany personel wykona niezbędne badania, a następnie sprawnie i bezboleśnie pobierze krew.

Wampiriada co roku poszerza swoją działalność w kwestii ratowania życia człowieka oraz jego zdrowia i bezpieczeństwa. Podczas akcji istnieje możliwość rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Projekt ma również charakter edukacyjny, w jego trakcie promowany jest zdrowy tryb życia. Szerzymy ideę dobroczynności oraz uczymy jak udzielić pierwszej pomocy.

Akcja obejmuje uczelnie z całej Polski. Pierwsza edycja odbyła się w Krakowie w 2000 roku, a pomysłodawcą był Przemysław Miłoń, ówczesny przewodniczący NZS Politechniki Krakowskiej. Od tego czasu Wampiriada zagościła w 16 miastach, w większości z nich od tego czasu organizowane są dwie edycje: wiosenna i jesienna.
Na zakończenie akcji w mieście, w którym w danym roku mieści się Centrum Krajowe projektu, przeprowadzana jest impreza finałowa.